Όλα τα θέματα για όλα τα αθλήματα του Στίβου
#731
Το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε στο άλμα επί κοντώ στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου ο Κώστας Φιλιππίδης.

Ο Έλληνας πρωταθλητής έκανε μάλιστα πανελλήνιο ρεκόρ, ενώ δοκίμασε και στα 5.90μ. για την πρωτιά, αλλά δεν τα κατάφερε.

«Ήταν ένας αγώνας που λειτούργησε με τον τρόπο που θέλαμε. Όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα αλλά κάθε αγώνας είναι απρόβλεπτος. Προσπαθείς πάντα για το καλύτερο.

Κάνω πάνω από 30 αγώνες μέσα στη σεζόν κι αυτό γίνεται πάνω από δέκα χρόνια. Από όταν ήμουν μικρός ο προπονητής μου με είχε γαλουχήσει σε μια διαδικασία αγώνων στην οποία προσπαθούσα πάντα για το καλύτερο.

Προετοιμάζομαι μέσα από τους αγώνες μου και αυτό είναι που με έχει βοηθήσει πολύ και με έχει φτάσει σε αυτό το επίπεδο, το οποίο είναι πολύ υψηλό.

Τώρα θα γυρίσω στην Αθήνα και θα ξεκουραστώ για μικρό χρονικό διάστημα. Θα ξεκινήσω προετοιμασία για πολλούς αγώνες το καλοκαίρι.

Πρώτος στόχος μου είναι το Παγκόσμιο πρωτάθλημα. Επίσης θέλω να πάρω μέρος σε όλα τα Diamond League» δήλωσε ο ίδιος ο Κώστας Φιλιππίδης.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις