Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#839
Ο Χάρι Κέιν αντάλλαξε φανέλα με τον Κριστιάνο Ρονάλντο, άκουσε κολακευτικά σχόλια από τον Ζινεντίν Ζιντάν και κρατάει το 1-1 της Τότεναμ μέσα στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο Χάρι Κέιν στάθηκε στη σημασία που έχει για την ομάδα του, ένα τέτοιο αποτέλεσμα, όπως αυτό της Τρίτης μέσα στην έδρα της πρωταθλήτριας Ευρώπης. «Ήταν ένα εξαιρετικό βράδυ για εμάς. Μπορούμε να είμαστε περήφανοι για αυτό, οι οπαδοί μας μπορούν να είναι περήφανοι και όλος ο σύλλογος μπορεί να είναι περήφανος. Είναι μεγάλη υπόθεση, γιατί πριν λίγα χρόνια παίζαμε στο Europa League και το να πάμε στο «Bernabeu» και να έχουμε μια τέτοια απόδοση, δείχνει τι ομάδα είμαστε. Θα μας δώσει αυτοπεποίθηση για την Premier League. Δείξαμε τι μπορούμε να κάνουμε εναντίον της κορυφαίας ομάδας του κόσμου. Ήταν καλό κίνητρο για εμάς» δήλωσε ο επιθετικός της Τότεναμ.

Ο Άγγλος επιθετικός, άκουσε τον Ζινεντίν Ζιντάν να τον αποκαλεί «ολοκληρωμένο παίκτη», ενώ αντάλλαξε και τη φανέλα του με τον Κριστιάνο Ρονάλντο. «Προσπαθώ να το χρησιμοποιήσω ως κίνητρο. Τα θετικά σχόλια βοηθούν έναν επιθετικό. Δεν είμαι όμως μόνο εγώ, έχουμε μια ολόκληρη ομάδα που δουλεύει πολύ σκληρά, αλλά όταν έχεις έναν επιθετικό που σκοράρει είναι φυσιολογικό ο κόσμος να μιλάει για αυτό. «Του Ρονάλντο του ζήτησα τη φανέλα του. Είναι ένα μεγάλο πρότυπο για μένα, τον έβλεπα καθώς μεγάλωνα. Του έδωσα κι εγώ τη φανέλα μου. Δεν ξέρω τι θα την κάνει. Απλά είπαμε ο ένας στον άλλο, ότι τα λέμε ξανά σε δύο εβδομάδες» τόνισε ο Κέιν.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις