Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#793
Ο Ζοσέ Μουρίνιο περιμένει να ζήσει ένα ακόμα ντέρμπι, αυτό στο «Anfield» εναντίον της Λίβερπουλ, το προσεχές Σάββατο.

Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» έχουν ξεκινήσει εξαιρετικά τη σεζόν και με 19 ισοβαθμούν με τη συμπολίτισσα Σίτι, η οποία όμως είναι πρώτη στη βαθμολογία, λόγω περισσότερων γκολ. Το Σάββατο, μετά τη διακοπή λόγω εθνικών ομάδων, η Γιουνάιτεντ επιστρέφει με ένα μεγάλο ντέρμπι, κόντρα στην Λίβερπουλ στο «Anfield», η οποία μπορεί να έχει τα προβλήματά της, αλλά στο ντέρμπι θα τα δώσει όλα.
Ο Ζοσέ Μουρίνιο, έχει την άποψη του για ένα παιχνίδι όπως αυτό του Σαββάτου. «Μου αρέσει να παίζω ενάντια στις καλύτερες ομάδες, μου αρέσει να παίζω ενάντια στους μεγάλους συλλόγους, στα πιο ιστορικά γήπεδα. Και ναι, στο «Άνφιλντ» είχα και καλές και κακές στιγμές. Τώρα αν στην Λίβερπουλ με σέβονται, όσο τους σέβομαι και εγώ, θα έχουμε άλλον έναν από τους πολλούς αγώνες που έχουμε παίξει. Ταυτόχρονα σε αυτά τα ντέρμπι, κάθε μοναδική στιγμή παίζει τον ρόλο της. Παίζουμε απέναντι σε μια ομάδα με πολύ καλούς παίκτες. Πρόκειται για αγώνα που δίνει τρεις, όχι τέσσερις βαθμούς. Αν επρόκειτο για κάποια μοναδική μονομαχία, θα σήμαινε πολλά περισσότερα, αλλά δεν συμβαίνει» δήλωσε ο Πορτογάλος.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις