Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#1530
Ο Μπρένταν Ρότζερς ήταν απόλυτα ικανοποιημένος, μετά το απίστευτο 0-9 της Λέστερ, στην έδρα της Σαουθάμπτον.

24 χρόνια μετά το 9-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Ίπσουιτς, οι «Αλεπούδες» πέρασαν με το ίδιο, απίστευτο, σκορ από την έδρα της Σαουθάμπτον χθες. Χατ-τρικ από τον Βάρντι, χατ-τρικ από τον Αγιόθε και άλλα τρία γκολ από τους Τσίλγουελ, Τίλεμανς και Μάντισον, ήταν το ενεργητικό της Λέστερ χθες, η οποία είναι πλέον στη δεύτερη θέση, έστω και με ένα παιχνίδι περισσότερο από τη Μάντσεστερ Σίτι. Ο Μπρένταν Ρότζερς, που έχει συμβάλλει κι αυτός στην εικόνα της Λέστερ.
Είμαι πολύ περήφανοςΜπρένταν Ρότζερς
«Είμαι πολύ ευγνώμων που βλέπω το δείκτη της δουλειάς μας. Πετύχαμε κάποια υπέροχα γκολ και ήμασταν πολύ «πεινασμένοι». Ο καιρός ήταν πολύ άσχημος αλλά η συγκέντρωση μας ήταν απίστευτη. Είμαι ικανοποιημένος από το πως αμυνθήκαμε και ήμασταν αδίστακτοι. Είμαι πολύ περήφανος που είμαι προπονητής αυτής της ομάδας. Ήμασταν αδίστακτα απλοί στο παιχνίδι. Όταν πετυχαίνεις πολλά γκολ είναι εύκολο να χαλαρώσεις, αλλά εμείς μείναμε συγκεντρωμένοι. Θέλουμε να είμαστε στις κορυφαίες ομάδες και για να το κάνουμε αυτό, πρέπει να είμαστε πάντα έτοιμοι» ήταν τα λόγια του έμπειρου τεχνικού.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις