Όλα τα θέματα για τον μηχανοκίνητο αθλητισμό
#724
Ντάνι Πεντρόσα και Βαλεντίνο Ρόσι, έβγαλαν τα… ξίφη τους, με αφορμή την κόντρα που είχαν στην πίστα της Αραγονίας.

Ο Πεντρόσα τερμάτισε στη δεύτερη θέση στην Αραγόνια και στο 15ο γύρο, έκανε προσπέρασε στον Ρόσι, ο οποίος σύμφωνα με τα λεγόμενα του, τον εμπόδισε επικίνδυνα την ώρα που πήγε να τον περάσει. «Ήμουν στην άσπρη γραμμή και το τιμόνι μου από το δικό του ήταν πάρα πολύ κοντά. Δεν ήταν μια δίκαιη κίνηση από πλευράς του. Μπορείς να πας στ’ αριστερά, αλλά το να πας στη γραμμή... και να κάνεις τον άλλον να βγει εκτός πίστας στα 300χλμ/ώρα. Δεν είναι ό,τι καλύτερο. Ήταν πολύ κοντά... δεν υπήρχε χώρος ν’ ανασάνεις. Δεν ήταν καλό, αλλά ευτυχώς τον πέρασα και συνέχισα για να πάρω το βάθρο» δήλωσε ο Ισπανός.

Ο Ρόσι δεν άργησε να… σηκώσει το γάντι και να δώσει τη δική του απάντηση στα λεγόμενα του Πεντρόσα. «Αν δεν είναι χαρούμενος τότε καλύτερα ν’ αγωνίζεται μόνος του. Αυτό πιστεύω. Όλοι μου κάνουν το ίδιο όταν θέλω να τους περάσω και ειδικά στον τελευταίο γύρο. Ειλικρινά όμως, στην έξοδο της 14 πάντα πας αριστερά. Ίσως να πήγα ένα μέτρο περισσότερο. Δεν ξέρω όμως. Ίσως αυτοί οι οδηγοί να θεωρούν ότι η πίστα τους ανήκει» απάντησε ο «Γιατρός».
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις