Όλα τα θέματα για τον μηχανοκίνητο αθλητισμό
#246
Τον καλύτερό τους εαυτό δίνουν οδηγοί και ομάδες στο MotoGP, προκειμένου να είναι έτοιμες ενόψει του νέου πρωταθλήματος.

Ο Αντρέα Ντοβιτσιόζο είναι αισιόδοξος για τη νέα Ducati, αλλά τόνισε ότι πρέπει να γίνουν ακόμη αρκετά βήματα για τον ίδιο και την ομάδα του.

«Θεωρώ ότι στρίβουμε καλύτερα τώρα, μιας και δεν υπάρχουν τα φτεράκια. Ωστόσο δεν είμαστε ακόμα στο ίδιο επίπεδο με τους άλλους.

Όλοι προσπαθούν να εξελίξουν την αεροδυναμική. Όλοι θ’ αλλάξουν κάτι, δεν ξέρω αν αυτό θα γίνει στην αρχή, στη μέση ή στο τέλος της σεζόν.

Τίποτα όμως δεν έχει οριστικοποιηθεί για κανέναν. Δεν υπάρχει κανείς που να έχει ξεκάθαρη ιδέα για το ποια είναι η σωστή λύση.

Δεν περίμενα ο Κέισι (σ.σ. Στόνερ) να είναι τόσο ανταγωνιστικός και είμαι πολύ χαρούμενος μ' αυτό.

Από την πλευρά μου, μπόρεσα κι έπαιζα με τη μοτοσικλέτα, κάτι που δεν συνέβαινε πέρυσι και γι' αυτό είμαι πραγματικά χαρούμενος.

Πρέπει να βελτιωθούμε στις στροφές, αλλά είμαστε αρκετά κοντά. Ο ρυθμός μας με φθαρμένα ελαστικά είναι πολύ καλός» τόνισε χαρακτηριστικά ο «Ντόβι».
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις