Τα πάντα για τον μαγικό κόσμο της Φόρμουλα 1
#204
Ο Νίκο Ρόσμπεργκ διέψευσε προς το παρόν, τη φημολογία που τον θέλει να οδηγάει στη Φόρμουλα Ε μετά την απόσυρση του από τη Φόρμουλα 1.

Μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος, «σόκαρε» τους πάντες με την απόσυρσή του. Τον τελευταίο καιρό, υπήρχαν πολλά σενάρια που τον ήθελαν να οδηγάει ξανά, στη Φόρμουλα Ε, αλλά ο Γερμανός τα διέψευσε, τουλάχιστον προς το παρόν. «Με ενδιαφέρει η Φόρμουλα Ε, αλλά δε νομίζω ότι θα οδηγήσω. Τον τελευταίο καιρό βελτιώνεται πολύ γρήγορα. Βλέπουμε πόσο μεγάλη επιτυχία έχει. Είναι πολύ καινούργια, θα είναι σε μια διαφορετική κατεύθυνση. Είναι πολύ ωραίο να την ακολουθείς. Έχει καλό μέλλον και σίγουρα με ενδιαφέρει αυτό» δήλωσε ο Ρόσμπεργκ.

Ο CEO της Φόρμουλα Ε, Αλεχάντρο Αγκάγκ, πάντως, άφησε ανοικτή την πόρτα για το Ρόσμπεργκ. «Προφανώς και μου άρεσε πολύ να έχουμε τον Νίκο στη Φόρμουλα Ε, αλλά νομίζω ότι αυτή τη στιγμή έχει αποφασίσει να μη συμμετέχει σε κούρσες πια. Αν αλλάξει ποτέ την απόφαση του αυτή, η δική μας πόρτα είναι πάντα ανοικτή για αυτόν» τόνισε ο Αγκάγκ.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις