Όλα τα θέματα από τις υπόλοιπες Λίγκες σε όλο τον κόσμο
#792
Χόρχε Σαμπάολι και Πάουλο Ντιμπάλα αποθέωσαν τον Λιονέλ Μέσι, ο οποίος έστειλε χθες, την Αργεντινή στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ο Λιονέλ Μέσι που έχει ακούσει πάρα πολλά, για την απόδοση του με τη φανέλα της εθνικής Αργεντινής, στο χθεσινό «τελικό» στην έδρα του Εκουαδόρ, έκανε χατ-τρικ για τους «Μπιανκοτσελέστε» και με το 1-3, εξασφάλισε την παρουσία της στα γήπεδα της Ρωσίας, το ερχόμενο καλοκαίρι, έστω και την τελευταία στιγμή. Ο ομοσπονδιακός προπονητής της Αργεντινής, η οποία βρίσκεται στο 9.00 για την κατάκτηση του Μουντιάλ, όπως και ο Πάουλο Ντιμπάλα, αποθέωσαν το σπουδαίο σταρ της Μπαρτσελόνα.

«Το ίδιο το ποδόσφαιρο, χρωστάει στον Μέσι ένα Παγκόσμιο Κύπελλο. Το είπα και στην ομάδα. Ο Μέσι δε χρωστάει το Παγκόσμιο Κύπελλο στην Αργεντινή, αλλά το ποδόσφαιρο το ίδιο, το χρωστάει στον Μέσι. Πρέπει να τον βοηθήσουμε να είναι σε ένα καινούργιο Μουντιάλ. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που είμαι στην ομάδα μαζί του» δήλωσε ο Σαμπάολι, ενώ ο μεσοεπιθετικός της Γιουβέντους είπε: «Είμαι πολύ τυχερός που τον βλέπω και τον έχω τόσο κοντά μου» ήταν το σχόλιο του Ντιμπάλα για τον Μέσι.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις