Όλα τα θέματα από τις υπόλοιπες Ευρωπαϊκές Λίγκες
#1692
Μετά τα καλά λόγια που είπε ο Ζινεντίν Ζιντάν δημόσια για τον Κιλιάν Εμπαπέ, ο νεαρός επιθετικός της Παρί Σεν Ζερμέν, ανταπέδωσε με ανάλογες κουβέντες.

Πριν λίγο καιρό, ο τωρινός προπονητής της «Βασίλισσας» και συμπατριώτης του επιθετικού της Παρί Σεν Ζερμέν , μίλησε με πολύ καλά λόγια γι’ αυτόν και τα σενάρια, περί μετακόμισης του στη Μαδρίτης, άρχισαν να παίρνουν… φωτιά. Ο ίδιος ο Εμπαπέ, έχει τονίσει ότι στο μυαλό του είναι μόνο οι στόχοι με την ομάδα του, ωστόσο με νέες δηλώσεις του, αναφέρθηκε μεταξύ άλλων, στα ινδάλματα που είχε ως παιδί, ξεχωρίζοντας τον Ζινεντίν Ζιντάν.

Θέλω να αφήσω το δικό μου σημάδιΚιλιάν Εμπαπέ
«Είχα περάσει από διάφορες φάσεις. Ξεκινώντας από μικρό παιδί, το είδωλο μου ήταν ο Ζιντάν. Αν ήσουν αγόρι και Γάλλος, το είδωλο σου ήταν ο Ζιντάν. Μετά από αυτό, ήταν ο Κριστιάνο Ρονάλντο και είμαι πολύ τυχερός που τον έχω αντιμετωπίσει. Επίσης, θαύμαζα και το βραζιλιάνο Ρονάλντο, για τον τρόπο έπαιξε. Θέλω να αφήσω το δικό μου σημάδι, με τις αξίες μου, να αφήσω το δικό μου μήνυμα στην ιστορία του ποδοσφαίρου» δήλωσε ο Εμπαπέ.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις