Όλα τα θέματα στην δεύτερη την τάξη Ευρωπαϊκή διοργάνωση ποδοσφαίρου
#1529
Ο τερματοφύλακας της Μπαρτσελόνα, Μαρκ-Αντρέ Τερ Στέγκεν, αναφέρθηκε στους δύο τελευταίους αποκλεισμούς-σοκ, από Ρόμα και Λίβερπουλ, στο Champions League.

Πρόπερσι, μετά το 4-1 επί της Ρόμα στο «Καμπ Νου», ήρθε το 3-0 στη Ρώμη και ο αποκλεισμός. Πέρσι, μετά το 3-0 στη Βαρκελώνη επί της Λίβερπουλ ,ήρθε η απίστευτη ανατροπή με 4-0 στο «Anfield» κι ένας ανάλογος αποκλεισμός για τη Μπαρτσελόνα. «Αυτά τα αποτελέσματα δεν ήρθαν για λόγους τακτικής. Ήταν κάτι ψυχολογικό. Αυτά τα ψυχολογικά θέματα, πρέπει να τα κοιτάξει κάποιος βαθιά. Για το λόγο αυτό, δεν πρόκειται να πω ότι δεν πρόκειται να μας συμβεί ξανά. Ήμασταν όλοι «παγωμένοι» επειδή δεν υπήρχε εξήγηση. Απλά αναρωτιέσαι με τον εαυτό σου, πως μπορείς να εξηγήσεις με εύλογο τρόπο ότι δεν προκρίθηκες μετά από νίκη στον πρώτο αγώνα με 3-0» προσπαθεί να εξηγήσει ο Τερ Στέγκεν, με την ομάδα του φέτος.

Ήμασταν όλοι «παγωμένοι»Μαρκ-Αντρέ Τερ Στέγκεν
Ο 27χρονος γκολκίπερ, έχει γίνει βασικός πλέον στους «Μπλαουγκράνα» αλλά τις δύο πρώτες σεζόν, αγωνιζόταν σχεδόν αποκλειστικά σε Ευρώπη και Κύπελλο. «Μετά την πρώτη μου χρονιά, είπα στην ομάδα, με πολύ ξεκάθαρο τρόπο, ότι δεν ήμουν χαρούμενος με την κατάσταση μου. Μετά τη δεύτερη, τους είπα ότι δε μπορούν να συνεχιστούν έτσι τα πράγματα και πως σκέφτομαι να πάω σε άλλη ομάδα» δήλωσε ο Τερ Στέγκεν.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις