Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την κορυφαία Διασυλλογικής διοργάνωσης
#363
Ο Τζόρτζιο Κιελίνι, μόνο εύκολο δε θεωρεί το έργο της Γιουβέντους κόντρα στη Μονακό στα ημιτελικά του Champions League.

O έμπειρος Ιταλός αμυντικός προετοιμάζεται για τον αυριανό πρώτο ημιτελικό στην έδρα της Μονακό και μιλώντας για αυτά τα παιχνίδια, τόνισε ότι η Μονακό κάνει καταπληκτική σεζόν. «Στην κλήρωση, υπήρχαν πολλοί που έλεγαν ότι θα είναι απλό για εμάς, αλλά αν το πιστέψουμε αυτό, θα είναι καταστροφή. Η Μονακό κάνει μία εξαιρετική σεζόν με τρελά νούμερα στη Ligue 1 και με μια καταπληκτική πορεία στο Champions League. Η Μονακό τερμάτισε στον όμιλο της και έπαιξε υπέροχα με τη Σίτι, νίκησε τη Μπορούσια Ντόρτμουντ. Αξίζουν το σεβασμό μας» σχολίασε ο Κιελίνι, την ώρα που η πρόκριση της Μονακό επί της Γιουβέντους.

Οδεύοντας στα 34, ο Κιελίνι είναι φυσιολογικό να κάνει σκέψεις για το τέλος της καριέρας του. Πάντως δεν το βλέπει να γίνεται άμεσα, ενώ ο ρόλος του προπονητή στη συνέχεια, δεν τον ενδιαφέρει και τόσο. «Το πάθος μου δίνει κίνητρο. Όταν άλλαξα ρόλο, είδα ένα φως μπροστά μου. Δεν έχω θέσει ακόμα κάποια ημερομηνία που θα αποσυρθώ. Νιώθω καλά τα δύο τελευταία χρόνια. Θα το αποφασίσω χρόνο με το χρόνο, με την ιδέα να είναι να συνεχίσω να νιώθω κορυφαίος. Μετά θα ήθελα να παραμείνω στο ποδόσφαιρο, αλλά όχι ως προπονητής. Είναι πολύ το άγχος και πολλά αυτά που πρέπει να διαχειριστείς έξω από την αγωνιστικό χώρο» δήλωσε ο Ιταλός αμυντικός, με τη νίκη της Γιουβέντους στο αυριανό παιχνίδι.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις