Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την κορυφαία Διασυλλογικής διοργάνωσης
#1357
Μετά την απίστευτη πρόκριση της Λίβερπουλ στον τελικό του Champions League, ήρθε η χθεσινή ακόμα πιο απίστευτη πρόκριση της Τότεναμ, επί του Άγιαξ.

Διήμερο απίστευτων ανατροπών, ήταν το προηγούμενο, στις ρεβάνς των ημιτελικών του Champions League. Μετά την τρομερή ανατροπή της Λίβερπουλ, επί της Μπαρτσελόνα, χθες, η Τότεναμ, παρότι έχανε 2-0 στο ημίχρονο από τον Άγιαξ, με τρία γκολ του Λούκας Μόουρα στο δεύτερο μέρος και μάλιστα, το τελευταίο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, κατάφερε να πάρει μια τρομερή πρόκριση. Ο προπονητής των «Σπιρουνιών», Μαουρίσιο Ποκετίνο, δε συγκράτησε τα δάκρυα του, μετά το τέλος του αγώνα.

«Είναι εκπληκτικό. Ευχαριστώ στο ποδόσφαιρο, ευχαριστώ στους παίκτες μου, είναι ήρωες. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν φανταστικό, εκπληκτικό. Δεν μπορώ ακόμα να μιλήσω. Ευχαριστώ τους οπαδούς μας. Ήταν δύσκολο παιχνίδι αλλά και μαγικό. Είμαι τόσο ευτυχισμένος που είμαι προπονητής! Όλοι οι ποδοσφαιριστές μου είναι ήρωες αλλά ο Λούκας Μόουρα είναι υπερήρωας» είπε στη δήλωσε του ο προπονητής της Τότεναμ, την ώρα που η Άρσεναλ
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις