Όλα τα θέματα της Ιταλικής Serie A
#4
Ο Τζο Χαρτ πέρασε δύσκολο καλοκαίρι αλλά σιγά-σιγά προσαρμόζεται στη νέα του ζωή στην Ιταλία.


Ο γκολκίπερ της εθνικής Αγγλίας, παραδέχθηκε ότι το Euro του περασμένου καλοκαιριού, δεν ήταν η καλύτερη στιγμή του, αλλά τόνισε ότι τον βοήθησε σε πολλά πράγματα. «Προφανώς το Euro δεν ήταν η καλύτερη στιγμή μου. Έπρεπε να καθίσω και να σκεφτώ τι θα ήθελα να αλλάξω. Είχα πολλή ενέργεια και μεγάλο πάθος. Ίσως και παραπάνω από όσο θα έπρεπε. Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να εκφράσεις τα συναισθήματά σου. Εγώ πάντα προσπαθώ να εξελίσσομαι και να βελτιώνομαι όπου μπορώ, να μαθαίνω από τα λάθη μου και αυτό κάνω σήμερα. Μετά τα λάθη στη Γαλλία, σκέφτηκα πολύ. Κατάλαβα ότι πρέπει να παραμείνω ήρεμος. Κάποιες συμπεριφορές που είχα, όπως το να φωνάζω στους συμπαίκτες μου, αποδείχθηκαν λάθος για την πνευματική και σωματική μου ισορροπία» δήλωσε ο Χαρτ.

Ο Χαρτ δε θα μπορούσε να μην αναφερθεί στη νέα εμπειρία του στην Ιταλία, με την Τορίνο. «Είναι μια εμπειρία ζωής που μου μαθαίνει πολλά. Ο Μιχαίλοβιτς; Είναι από τη Σερβία αλλά έχει ιταλική κουλτούρα. Περνάμε πολύ χρόνο δουλεύοντας στην τακτική. Στα άλλα, αναγνωρίζω ότι χρειάζεται να βελτιώσω τα ιταλικά μου. Προσπαθώ, με τη βοήθεια ενός καθηγητή. Καταλαβαίνω όλο και περισσότερα και είμαι ευγνώμων για την προσπάθεια που κάνει για να μάθω τη γλώσσα» τόνισε ο Αγγλος.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις