Όλα τα θέματα της Ιταλικής Serie A
#1724
Η μεταγραφή του Κρίστιαν Έρικσεν από την Τότεναμ στην Ίντερ, μπορεί να πέρασε από διάφορα... κύματα, αλλά πραγματοποιήθηκε και ο Δανός είναι πλέον παίκτης της ιταλικής ομάδας.

O Κρίστιαν Έρικσεν αποτελούσε έναν από τους διακαείς πόθους του Αντόνιο Κόντε, με τον Ιταλό τεχνικό να έχει ζητήσει εδώ και καιρό από την απόκτηση του από τη διοίκηση της Ίντερ. Μετά από διάφορα... επεισόδια στο σίριαλ, η μεταγραφή ολοκληρώθηκε και ο Δανός μετακομίζει μετά από από επτά χρόνια στο Λονδίνο, στο Μιλάνο και σε ένα νέο πρωτάθλημα γι' αυτόν. Με την πρώην ομάδα του.

Ώρα για μια νέα πρόκλησηΚρίστιαν Έρικσεν
"Ανυπομονούσα να έρθω. Είναι υπέροχο που βρίσκομαι εδώ και αποτελώ ποδοσφαιριστή της Ίντερ. Είμαι πολύ ενθουσασμένος και δε μπορώ να περιμένω να αγωνιστώ μπροστά στους φιλάθλους μας. Έχω νιώσει ήδη τη ζεστασιά τους, ήταν φανταστικό το καλωσόρισμα. Γενικά δε δίνω ιδιαίτερη σημασία στα στατιστικά μου, αλλά ξέρω ότι εδώ υπάρχει κόσμος που ασχολείται με αυτά και πραγματικά, τα νούμερα μου στην Αγγλία, ήταν πολύ καλά. Τώρα είναι η ώρα για μια νέα πρόκληση. Είμαι πολύ χαρούμενος που έχω την ευκαιρία να παίξω στη Serie A και σε έναν τόσο μεγάλο σύλλογο.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις