Όλα τα θέματα που αφορούν την Ισπανική Primera Division
#213
Έχοντας μετακομίσει στη Βαλένθια πλέον, ο Σιμόνε Τζάτζα, ελπίζει να επιστρέψει στις υψηλές πτήσεις.

Το καλοκαίρι που πέρασε ήταν… εφιαλτικό για τον 26χρονο επιθετικό, μετά το χαμένο πέναλτι στον προημιτελικό της Ιταλίας με τη Γερμανία στο Euro 2016 και τον αποκλεισμό της εθνικής ομάδας της πατρίδας του. Ο ίδιος δεν κρύβει, πως πέρασε δύσκολα. «Είναι κάτι που με έχει τραυματίσει ψυχολογικά και με έχει στιγματίσει. Αν το σκεφτώ ακόμα πέντε λεπτά θα νευριάσω πραγματικά πολύ. Μετά τη διοργάνωση ήμουν άσχημα. Το καλοκαίρι έχασα αρκετό βάρος λόγω της στενοχώριας μου. Το video που βγήκε με τίτλο «Zaza dance» ήταν η μεγαλύτερη ζημιά. Υπέφερα! Σήμερα γελάω και είναι κάτι με το οποίο πειραζόμαστε με τον Μάριο Σουάρες. Αυτός μου λέει για το πέναλτι και εγώ για το γκολ που έχασε σε κενή εστία δύο χρόνια πριν» δήλωσε ο Τζάτζα

Όσο για το νέο κεφάλαιο στην καριέρα του, στη Βαλένθια και το δύσκολο εξάμηνο στη Γουέστ Χαμ; «Ο Κόντε μου εξιστόρησε τις αρχικές δυσκολίες που θα υπήρχαν στο Λονδίνο. Βρέθηκε ξαφνικά σε ένα κόσμο όπου οι ποδοσφαιριστές τρώνε οτιδήποτε! Του πήρε λίγο χρόνο να περάσει το μήνυμά του και ρίσκαρε για αυτό. Είχαμε τα ίδια προβλήματα. Αυτός κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση, εγώ όχι. Αυτό θέλω να πετύχω τώρα στη Βαλένθια» τόνισε ο Ιταλός επιθετικός
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις