Όλα τα θέματα που αφορούν το Tennis
#173
Ο Ρότζερ Φέντερερ, ξεπέρασε το εμπόδιο και του Μίσα Ζβέρεφ και πλέον, ετοιμάζεται να αντιμετωπίσει στον ημιτελικό, το συμπατριώτη του, Σταν Βαβρίνκα.

Ταλαιπωρήθηκε πολύ από τραυματισμούς πέρσι, έχασε Grand Slam για να γίνει καλά και στη Μελβούρνη, έχει επιστρέψει δυνατός. Το απέδειξε και στον προημιτελικό με τον Μίσα Ζβέρεφ, τον οποίο νίκησε με 3-0 σετ (6-1-, 7-5, 6-2) μέσα σε μιάμιση ώρα και όπως δήλωσε ο ίδιος ο Ελβετός, δεν περίμενε ότι θα είναι στον ημιτελικό… «Σκεφτόμουν ότι θα περάσω κάποιους γύρους, ανάλογα με την κλήρωση, ίσως μέχρι τον τέταρτο γύρο. Τα προημιτελικά δεν ήταν κάποια πίεση για μένα, ήταν η προσδοκία μου μετά την κλήρωση. Όταν είδα την κλήρωση δεν ήταν και… όνειρο για μένα! Είμαι χαρούμενος, έπαιξα όσο καλά μπορούσα στη διοργάνωση. Δεν είχα στο μυαλό μου ότι θα ήμουν τόσο καλός. Είμαι εδώ, αντιστέκομαι και στον ημιτελικό με τον Σταν οι ημιτελικοί θα είναι κάτι πολύ ωραίο για εμάς» δήλωσε ο σπουδαίος τενίστας.

Ο Φέντερερ θα αντιμετωπίσει στον ημιτελικό τον συμπατριώτη του, Σταν Βαβρίνκα, με τον οποίο έχει καλή σχέση και μίλησε για το παιχνίδι αυτό. «Είναι ένας παίκτης που καθορίζει τα παιχνίδια στο τέλος. Το απέδειξε και στο US Open. Στο Davis Cup, ήταν δίπλα για μένα και για την Ελβετία. Πρέπει να είσαι πάντα ενεργητικός απέναντι του. Είμαι χαρούμενος για αυτόν που πήγε τόσο μακριά, αλλά δε χρειάζεται να κάνει και άλλο βήμα…» ανέφερε ο Φέντερερ
betcatalog liked this
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις