Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#796
Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα «μονομαχήσουν» αύριο στο μεγάλο ντέρμπι της Premier League.

Η πιο μεγάλη ώρα έφτασε στην Αγγλία και οι δύο ομάδες ετοιμάζονται για το απόλυτο ντέρμπι, με τον Χουάν Μάτα να τονίζει στο πλαίσιο συνέντευξης που παραχώρησε, πως αυτή είναι παραδοσιακά η μητέρα των «μαχών».

«Δεν υπάρχει άλλο παιχνίδι σαν αυτό. Έχουν γίνει πολύ μεγάλα ματς όλα αυτά τα χρόνια, είναι ένας ιδιαίτερος αγώνας για όλους και νιώθουμε πολύ τυχεροί που έχουμε την ευκαιρία να παίξουμε κι εμείς σε ένα τέτοιο ματς. Όταν ήμουν στην Ισπανία κι έβλεπα την Premier League, σκεφτόμουν ότι όλες οι ομάδες πάνω κάτω μοιάζουν ίδιας δυναμικότητας. Όταν ήρθα όμως στην Αγγλία, κατάλαβα ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Λίβερπουλ ξεχωρίζουν», ανέφερε αρχικά ο Ισπανός άσος της Γιουνάιτεντ.

«Έχω πολλές μνήμες από προηγούμενα παιχνίδια με τη Λίβερπουλ. Κάθε οπαδός της Γιουνάιτεντ, ακόμη και τώρα μου θυμίζει εκείνο το γκολ. Όταν παίζεις στην έδρα της Λίβερπουλ και κερδίζεις, αυτή η νίκη μένει στην ιστορία. Είναι δύσκολο, είναι δύσκολη η ατμόσφαιρα εκεί. Προφανώς το γήπεδο θα είναι γεμάτο, αλλά έχουμε την προσωπικότητα να ανταπεξέλθουμε», κατέληξε.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις