Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την Αγγλική Premier league
#967
Ο Φελίπε Κουτίνιο μπορεί να πίεσε πολύ το καλοκαίρι για να πάει στη Μπαρτσελόνα, αλλά τώρα δηλώνει χαρούμενος στην Λίβερπουλ.

Από τη στιγμή που ο Νεϊμάρ έφυγε από την Μπαρτσελόνα για να πάει στην Παρί Σεν Ζερμέν, το σενάριο ήθελε τον Κουτίνιο να πηγαίνει στη θέση του στην Βαρκελώνη. Η πρόταση υπήρχε, η διάθεση από τον Βραζιλιάνο επίσης, αλλά τελικά, ο Κουτίνιο έμεινε στην Λίβερπουλ. «Παίζω σε ένα από τα μεγαλύτερα πρωταθλήματα του κόσμου. Είμαι πάντα χαρούμενος. Αυτό που είναι το σημαντικό τώρα για μένα, είναι να συγκεντρωθώ στην εθνική ομάδα. Αυτή τη στιγμή, είμαι πολύ χαρούμενος με τη ζωή μου. Κάθε μέρα, δουλεύω πιο σκληρά για να βελτιωθώ και να γίνω καλύτερος ως ποδοσφαιριστής» δήλωσε ο μεσοεπιθετικός της Λίβερπουλ, την ώρα που η κατάκτηση της Premier League από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Ο Κουτίνιο έμεινε εκτός στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, λόγω τραυματισμού, αλλά επιστρέφοντας σκόραρε δύο γκολ στην Premier League, όπως και στα παιχνίδια του Champions League με Σπαρτάκ Μόσχας και Μάριμπορ. «Η ομάδα ήταν πολύ χαρούμενη όταν επέστρεψε. Υπάρχουν προσφορές στο ποδόσφαιρο για διάφορους παίκτες κι έτσι πάει, κάποιες φορές τις σκέφτονται, κάποιες φορές όχι. Είναι μαζί μας στο 100% και αυτό είναι κάτι πραγματικά καλό» έχει δηλώσει ο Γιούργκεν Κλοπ για τον Κουτίνιο.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις