Όλα τα θέματα για όλα τα αθλήματα του Στίβου
#730
Χαρούμενος με όσα έχει πετύχει στην καριέρα του δηλώνει ο πρωταθλητής του μήκους, Λούης Τσάτουμας.

Τον Έλληνα άλτη τίμησε ο ΣΕΓΑΣ και, όπως είναι λογικό, ο ίδιος παρουσιάστηκε πολύ χαρούμενος γι' αυτήν την εξέλιξη.

«Αυτό που κέρδισα όλα αυτά τα χρόνια είναι παραπάνω από εμπειρία ζωής. Είναι τρόπος ζωής. Αυτές οι αναμνήσεις μέσα από τους αγώνες που έκανα, από ταξίδι σε ταξίδι είναι τόσο έντονες και μοναδικές.

Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που με πίστεψε και ήταν κοντά μου όλα αυτά τα χρόνια με το χειροκρότημα του και την την αγάπη του. Στους προπονητές μου, που χωρίς αυτούς δε θα είχα καταφέρει όσα πέτυχα και στα σωματεία μου.

Επίσης ένα ευχαριστώ στους χορηγούς μου που με εμπιστεύθηκαν όλα αυτά τα χρόνια και στην ομοσπονδία μου που πίστεψε σε μένα από τα πρώτα μου κιόλας βήματα στον πρωταθλητισμό.

Η σκυτάλη περνάει τώρα με το τέλος της καριέρας μου στην νέα γενιά. Ελπίζω να μπορέσω να περάσω τις γνώσεις μου και την εμπειρία στα νέα αυτά παιδιά και να είμαι δίπλα τους όσο περισσότερο μπορώ» ήταν τα λόγια του Τσάτουμα.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις