Όλες οι συζητήσεις που αφορούν την κορυφαία Διασυλλογικής διοργάνωσης
#939
Ο Στεφάν Ελ Σαράουι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Ρόμα, στη χθεσινοβραδινή μεγάλη νίκη, με 3-0 επί της Τσέλσι.

Ο Στεφάν Ελ Σαράουι, σκόραρε το πρώτο και το δεύτερο γκολ στη χθεσινή νίκη της Ρόμα με 3-0 στο «Olympico» επί της Τσέλσι, όντας ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα. «Είναι από εκείνες τις βραδιές που δεν ξεχνάς ποτέ για το υπόλοιπο της ζωής σου. Είναι μία ιδιαίτερη βραδιά, ήταν το πρώτο μου παιχνίδι που σκόραρα δύο γκολ στο Champions League και αυτό, σε συνδυασμό με μια νίκη με 3-0 επί της Τσέλσι, δεν είναι κάτι που συμβαίνει κάθε μέρα. Αυτή η νίκη σημαίνει πολλά για εμάς. Σημαίνει ότι είμαστε στην κορυφή του ομίλου. Όταν έγινε η κλήρωση, υπήρχε μία αμφισβήτηση γύρω μας. Αλλά πήγαμε στο Λονδίνο, κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι, σε μία δύσκολη έδρα. Τώρα, έχουμε ένα σημαντικό παιχνίδι μπροστά μας, εναντίον της Φιορεντίνα για τη Serie A, πριν τη διακοπή για τις εθνικές ομάδες. Είμαστε πολύ συγκεντρωμένοι σε αυτό» δήλωσε ο Ιταλός επιθετικός, την ώρα που η Μάντσεστερ Σίτι.

Στο πρώτο λεπτό του χθεσινού αγώνα, σκόραρε με ένα εξαιρετικό σουτ λίγο έξω από την περιοχή και στο 36’, εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ρούντιγκερ, σε μια βραδιά που εκτός από όλα τα άλλα, γιόρτασε και τα 25α γενέθλια του, που είχε την περασμένη Παρασκευή. «Η λέξη «ιδιαίτερη» ήταν η κατάλληλη. Ήταν τα γενέθλια μου, ήταν μια εβδομάδα με ένταση, γεμάτη από ενθουσιασμό. Είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενος» τόνισε ο Ελ Σαράουι, με την Μπάγερν Μονάχου.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις