Όλες οι συζητήσεις που αφορούν της Bundesliga
#893
Μετά από… 598 ημέρες, ο Φράνκο Ντι Σάντο σκόραρε με τη φανέλα της Σάλκε, στη νίκη με 1-3 στην έδρα της Βέχεν Βισμπάντεν, για το γερμανικό κύπελλο.

Ένα μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς γκολ σε επίσημο παιχνίδι, πέρασε για τον Φράνκο Ντι Σάντο, ο οποίος έκανε το 0-1, στο χθεσινό παιχνίδι κυπέλλου της ομάδας του, κόντρα στη Βέχεν Βισμπάντεν της τρίτης κατηγορίας. «Ήμουν τραυματίας για πολύ καιρό, δε μπορεί να ξεχαστεί αυτό. Είμαι πολύ ευγνώμων στον Ντομένικο Τεντέσκο. Είναι ο πρώτος προπονητής στην Σάλκε που μου δίνει τόσες πολλές ευκαιρίες για να αγωνιστώ. Και οι συμπαίκτες μου, μου λένε διαρκώς να μην ανησυχώ για τον εαυτό μου και πως και αυτοί αντιλαμβάνονται ότι δουλεύω πολύ για την επιτυχία της ομάδας» δήλωσε o Αργεντινός.

Ο Ντομένικο Τεντέσκο, δεν έκρυψε την ικανοποίησή του. «Αν δείτε με πόσο μεγάλη ένταση έτρεχε στα προηγούμενα παιχνίδια και πόσο σθεναρά πίεζε, βλέπουμε ότι το γκολ τώρα σαν ένα ευχάριστο προϊόν για εμάς» είπε ο τεχνικός της Σάλκε, αναφερόμενος και στην εμπλοκή του Ντι Σάντο στο πρώτο γκολ της Σάλκε, στο 2-0 επί της Μάιντς στο πρωτάθλημα. «Είμαστε όλοι χαρούμενοι για τον Φράνκο. Ελπίζω το γκολ να του δώσει αυτοπεποίθηση για τα επόμενα παιχνίδια» δήλωσε από την πλευρά του, ο συμπαίκτης και επιθετικός, Γκίντο Μπουργκστάλερ.
Advertisement

Ασφαλεια απο 7€ τον μηνα / Εως 12 ατοκες δοσεις